SAP Dış Ticaret Çözümü Nedir?


Satın Alma'dan Ödemeye İthalat, Satıştan Tahsilata Tüm İhracat Süreçlerinizi SAP İçerisinden Yöneten En Kapsamlı  Çözümdür.

Dış Ticaret Avantajları

Mevzuata Uygun İşlemler

İthalat ve ihracat işlemleri konusunda Türk Ticaret Kanunu gereği satın alma, fatura, lojistik ve gümrük süreçlerinin tamamı mevzuata uygun şekilde uygulanır, şirketler kusursuz işlemlerin tadını çıkarır.

Tek Bir Ekrandan Bilgi Edinme

Dosya takip mantığı ile yönetilen ithalat ve ihracat işlemleri tek bir ekranda toplanır. Satın alma, fatura, lojistik, iş emri ve gümrük masraf bilgileri aynı anda kontrol edilir. İşlemleri takip etmenin kolaylığı, iş yükünüzü minimumda tutar.

Gümrük İşlemleri ve Masraflarını Görme

Fatura ve iş emri işlemlerinden sonra ürünün lojistik süreçleri anlık olarak izlenebilir. Gümrük bilgileri ve gerçekleştirilen adımlar görüntülenirken, gümrük masraflarının hesaplanmasıyla maliyet yönetiminin yapılması kolaylaşır.

Kolay Raporlama:

Dış ticaret işlemlerinizin her aşamasını size iletip güçlü bir data oluşturan bu sistem, kolay ve hızlı raporlama yapma avantajını bulundurmanızı sağlar.

 

Dış Ticaret Özellikleri

  • Kağıtlarla uğraşmadan dijital ekrandan daha verimli çalışma fırsatı yakalanır
  • İthalat ve ihracatın her aşaması hakkında bilgi sahibi olunur, riskler önceden yönetilir
  • Gümrük maliyetleri önceden hesaplanır, şirket ne kadar ödeyeceğini bilir
  • Diğer tedarik yan masraflarının detaylı takibi yapılır
  • Ayrıntılı veriler sayesinde oluşturulan datalar ile kolay raporlama imkanı elde edilir

 

Dış Ticaret Başvuru

Dış ticaret işlemlerinin her aşamasını tek bir platformda takip etmek ister misiniz? O halde, ithalat ve ihracat süreçlerin izlenilebilirliği, lojistik takibi, masraf ve ödeme yönetimini sizin için yapan teknolojiyle tanışma zamanınız geldi.

Bize Ulaşın
Kaydınız başarıyla alındı! Teşekkürler.