e-Mutabakat Nedir?

e-Mutabakat, şirketler arası alacak-borç hesaplarının eşitlenmesi olan mutabakat yazışmalarının telefon, faks ya da posta yerine elektronik ortamda yapılmasıdır. e-Mutabakat ile her şirket kendi cari datalarını sisteme yükleyebilir ve karşı tarafın gönderdiği datalarla kolayca karşılaştırma yaparak mutabakat işlemlerini kısa sürede, sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilir. KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) ile yasal zemininizde hazır.

e-Mutabakat Avantajları

 

Düşük Maliyetli

Arşivleme, kargo ve kağıt masraflarından elektronik mutabakat ile kurtulun. Üstelik personellerinizin yapacağı çok daha önemli işleri var!

 

Çevreci

e-Mutabakat sayesinde şirketler arası ticari anlaşmaların gerçekleşmesi, ağaçların kesilip kağıt elde edilmesinden elektronik ortama taşınarak çevreci bir anlayışa kavuşur.

 

Hızlı ve Kolay Veri Aktarımı

e-Mutabakat, Excel’le data alabildiğiniz tüm sistemlerle çalıştığından verilere kolay ve hızlı bir erişim imkanı sunar.

 

Zaman Tasarrufu

Zorlu ve çetin geçen alacak-borç işlemleri için evrak karıştırarak veya faks ve telefon başında bekleyerek zaman harcamanıza gerek yok. e-Mutabakat ile cari hesaplarınızı paylaşabilir, muhatap olduğunuz şirketin hesaplarıyla karşılaştırma yapabilirsiniz.

 

Yasal Avantaj

KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) ile mutabakatlarınızı elektronik ortamda yasal bir zemine oturtabilir; çok hızlı şekilde geri dönüşler alabilirsiniz. Noter onaylı göndermekle aynı geçerliliğe sahip mutabakatlarla rahat edebilirsiniz.

 

Özellikleri

  • Cari hesaplarınızı toplu olarak gönderebilir
  • Dip toplamları alabilir ve tüm verileri raporlayabilir
  • Mutabakat dönüşlerinin ne kadar zamanda yapıldığını gözlemleyebilir
  • Sorunlu müşterilerinizi tespit edebilir
  • Hatırlatma SMS’leri ile hesap açıklarınızı önleyebilir
  • Muhatap olduğunuz şirketlerin hesaplarıyla kendi hesaplarınızı karşılaştırabilir
  • Karşı tarafa sistem üzerinden not yazabilir
  • Kendi kapalı devre sisteminizi kurabilir ya da FIT Solutions’ın bulutunu kullanabilir
  • Alıcı veya gönderici olmak üzere personelleriniz arasında görev dağılımı yaparak rol yönetimin verimli bir şekilde gerçekleştirebilir
  • Birden çok firma için sistemi kullanma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz

 

Biz Sizi Arayalım

Cari hesap karşılaştırmalarınızı kolay bir şekilde gerçekleştirmek, kağıt, telefon ve faks gibi geleneksel yöntemlerin masraflarından kurtulmak, zaman tasarrufu yapmak ve mutabakat işlemlerinizi elektronik ortama taşıyarak kağıt tüketime, yani ağaç kesilmesine engel olmak için FIT Solutions’la iletişime geçin.

Bize Ulaşın
Kaydınız başarıyla alındı! Teşekkürler.