UFRS Nedir?

UFRS (Uluslararası Finansal Raporlama Standartları), açılımından da anlaşılabileceği gibi 2005 yılından itibaren uygulanan bir kararla, halka açık şirketlerin uluslararası mevzuatlara göre düzenlemeleri gereken mali raporlarıdır.

SAP sisteminde sadece FIT Solutions’ın UFRS çözümü ile en kapsamlı, otomatik ve profesyonel raporlamaları yapma ayrıcalığına sahip olur, zaman ve maliyet tasarrufu sağlarsınız.

UFRS Avantajları

 

Uluslararası Kalitede Raporlama

Dünya standartlarında finansal raporlama ile global şirketlerin sahip olduğu ayrıcalıklı raporlamadan siz de faydalanabilirsiniz. Elbette FIT Solutions’ın SAP standartlarındaki UFRS çözümü ile!

 

Kişisel Değil; Herkes İçin Standart Raporlama

Excel üzerinden hazırlanan raporlar kişisel formüllerle oluşturulduğundan farklılık içerirken, UFRS ile alınan raporlar herkes için standarttır. Finansal raporlarınızı sistem aracılığı ile kendinizin alması ise maliyetlerinizi düşürmesi bakımından da size avantaj sağlar.

 

“Otomatikman” Zaman Kazandırır

Hem hesaplamaları hem de kayıtları tek tuşla yapan UFRS ile mi, günlerce doldurmak zorunda kaldığınız Excel tabloları ile mi rapor hazırlamak daha kârlı ve mantıklı? Biz de sizinle aynı fikirdeyiz.

 

Paralel Defter Özelliği ile Karmaşıklığa Son

“Benim tuttuğum defterlerle UFRS raporları birbirine karışır mı?” diye düşünüyorsanız, içiniz rahat olsun, UFRS ile raporlar ayrı bir yerde tutulur, defterlerde hiçbir şekilde karışıklık yaşanmaz.

 

Özellikleri

 • Dünya standartlarında finansal raporlama yapabilir,
 • Kendi raporlamanızı dış destek olmadan kendiniz hazırlayabilirsiniz,
 • Otomatik özelliğe sahip olduğundan zamandan tasarruf edebilir,
 • Sınıflama kayıtlarını tek tıkla, zahmetsizce sisteme girebilir,
 • Alacakları ve borçları iç verim oranına göre hesaplayarak (IRR) muhasebe kayıtlarını otomatik şekilde oluşturabilir,
 • Otomatik gelir tahakkuku sistemden kolayca alabilir,
 • UFRS stok maliyetlerini sistemden rahatlıkla görebilir.
 • Şüpheli ticari alacaklarda tahsil edemeyeceğinizi düşündüğünüz her türlü alacağınıza istediğiniz oranda karşılık ayırabilir,
 • Duran varlıklarınıza UFRS ömürlerine göre amortisman ayırabilir,
 • Ertelenmiş vergiyi sistemde hesaplayıp muhasebe kaydını sistemde oluşturabilir,
 • Hem VUK’a hem de UFRS’ye göre maliyet raporlaması yapabilir,
 • Uluslararası standartlarda bilanço alıp muhasebe belgesi oluşturabilir,

 

Biz Sizi Arayalım

Yabancı ortaklıklı şirketler, yurt dışı bağlantılı iş yapanlar, dünyaya açılmak isteyenler veya kendi şirketini yurt dışındaki bir şirket ile karşılaştırmak isteyenlerdenseniz, mecburen UFRS standardında bir rapor setine sahip olmalı, yani uluslararası standartlarda finansal raporlama yapmalısınız.

UMS maddelerine göre düzenlemeniz gereken UFRS raporlarını dünya standartlarında gerçekleştirmeniz, bu hizmeti SAP’de, en kapsamlı ve profesyonel şekilde verilen FIT Solutions ile mümkün. Finansal çözümlerde bir imza olan FIT Solutions’ın UFRS çözümüne sahip olmak için bizimle iletişime geçin; hızlı, kolay, tasarruflu ve dünya standartlarında finansal raporlama yapmanın ayrıcalığını yaşayın.

Bize Ulaşın
Kaydınız başarıyla alındı! Teşekkürler.